Lokalne przestrzenie na WIGu

Początek maja 2018.r. to okres, w którym uwidoczniło się lokalne okienko czasowe. Bazując na krótkoterminowych ekstremach, które WIG utworzył w drugiej połowie marca i w kwietniu, można rozciągnąć przestrzeń obejmującą 18 dziennych świeczek. Zgodnie z wyliczeniami punktem C, czyli ermanowskim okienkiem czasowym, jest data wypadająca na 3 maja 2018.r.

Rysunek 1. WIG wykres dzienny świecowy. Trójkąt OAB oraz ABC jako elementy przestrzeni 3D.

Tego dnia gracze znad Wisły świętowali dzień uchwalenia konstytucji i sesji giełdowej na Książęca 4 nie było, dlatego też pod uwagę należałoby wziąć takie pozycje jak 2 czy 4 maja. Jak się okazało pierwszy transakcyjny dzień maja obfitował we wzrosty a WIG dotarł do poziomu 60219 wyznaczając … maksimum na kolejne dni miesiąca. Już następnego dnia doszło do tąpnięcia i rynek dosyć wyraźnie zawinął się na południe. Wprawdzie skala całej deprecjacji jak na razie nie jest jeszcze okazała, jednakże biorąc pod uwagę krótkoterminowy charakter trójkąta OABC (długość prognozy to tylko 8 sesji) dokładność pomiaru (błąd 0%) jest zachwycająca.

Wnioski? Nasuwają się same, zaś przyczyny w takim stanie rzeczy należałoby doszukiwać się w tym, iż to co widać na kartce papieru czy też na ekranie monitora nie jest tym, czym się wydaje… Wystarczy spojrzeć na poniższą sytuację i odpowiedzieć sobie na zadane pytanie. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *