Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia

Postępująca od trzydziestu miesięcy, średnioterminowa konsolidacja dobrze widoczna na wykresie WIGu, stanowi obiekt zainteresowania wszystkich tych, którym ermanometria nie jest obca. Mnóstwo szczytów i jeszcze więcej dołków, długie swingi, krótkie odstępy oraz dywergencje międzyindeksowe – czyli zagłębie wielu ermanometrycznych nieporozumień. 

WIG – średnioterminowa konsolidacja

Czytaj dalej Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia

Lipiec 2019.r. to okres okienek czasowych, z których jedno już się zaczęło…

Bazując na kluczowych, z długoterminowego punktu widzenia, ekstremach uformowanych przez WIG na przestrzeni ostatnich dwóch dekad oraz posiłkując się ermanometrią, na dzień 3 lipca 2019.r. wypada okienko czasowe. Biorąc pod uwagę historyczne maksimum ustanowione kilkanaście miesięcy temu na wysokości 67933 oraz podstawę hossy, z której to byki wyprowadziły ową falę a także wieloletni szczyt z 2015.r. można wyznaczyć datę w kalendarzu, która ma prawo okazać się szczególnie istotna dla graczy znad Wisły.

Czytaj dalej Lipiec 2019.r. to okres okienek czasowych, z których jedno już się zaczęło…

Ermanometria na WallStreet XXIII

W dniach 31 maja – 2 czerwca w Karpaczu odbył się zjazd miłośników rynków finansowych w ramach konferencji WallStreet23 zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. 3 dni wykładów, szkoleń, rozmów i niekończących się dywagacji nt. przyszłości WIGu i S&P500.  Grubo ponad 1000 uczestników konferencji miało do dyspozycji kilkadziesiąt paneli tematycznych a jednym z nich był wykład o ermanometrii.  

Czytaj dalej Ermanometria na WallStreet XXIII